Leczenie

Awokado w domowym SPA

Wielu z Was, drodzy Kosmetykalni, zapewne uwielbia awokado. Nie tylko dzięki jego walorom smakowym, ale przede wszystkim dzięki cennym właściwościom, jakie kryje w swoim miąższu, skórce oraz pestce.

Awokado to smaczny i pożywny owoc, który obowiązkowo powinien znajdować się w naszej codziennej diecie. Przepisów na wykorzystanie awokado jest bardzo wiele, dlatego zachęcam do włączenia tego cudownego owocu do codziennych posiłków. Ja natomiast, w dzisiejszym poście, zaproponuję jak wykorzystać awokado w domowym SPA.

awokado
1. Peeling do twarzy

Przekrój awokado wzdłuż na dwie części. Zacznij od tej bez pestki. Przy pomocy łyżeczki, usuń lub zjedz miąższ. Nie musisz robić tego zbyt dokładnie. To właśnie skórkę wykorzystasz do zrobienia naturalnego peelingu twarzy. Umyj twarz jak zawsze. Następnie rozpocznij oczyszczanie twarzy wewnętrzną częścią skórki awokado. Stosuj delikatne, okrężne ruchy. Wewnętrzna strona skórki jest nieco chropowata, a skóra twarzy wrażliwa, dlatego niech twoje ruchy będą ostrożne, omijaj okolice oczu oraz wszelkie uszkodzenia skóry (ranki, pryszcze itp.). Pozostałości po miąższu pozostaw na twarzy jeszcze przez 3-5 minut. Następnie umyj twarz ciepłą wodą.

Stosuj ten naturalny peeling co 10-15 dni. Usunie on martwy naskórek, zwiększy elastyczność i poprawi strukturę skóry. Ponadto, przyczyni się do jej odnowy i będzie skutecznie zapobiegał pojawianiu się nowych zmarszczek.

2. Nawilżająca maska do twarzy

Awokado zawiera ogromną ilość kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, które doskonale wpływają na poprawę struktury skóry oraz poziom jej nawilżenia. Maska z awokado doda twojej skórze blasku i rewelacyjnie ją odpręży.

Zacznij od podzielenia awokado na dwie części. Na maskę wystarczy jedna połówka. Łyżeczką wyjmij miąższ do miseczki i dokładnie rozmiękcz awokado widelcem. Dodaj do niego pół łyżeczki miodu i jeszcze raz wymieszaj. „Pure”, które otrzymasz powinno być jednolite. Nałóż je na twarz i trzymaj przez 20-30 minut. Kolejno usuń papkę ręcznikiem papierowym, a pozostałości zmyj wodą.
Zamiast miodu możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku (arganowy, jojoba, różany).

3. Pestka awokado pomocnikiem w walce z cellulitem

Nie wyrzucaj pestki po zjedzeniu awokado !!! Możesz ją wykorzystać do masażu nóg, w szczególności okolic bioder oraz pośladków. Jest to rewelacyjny pomocnik w walce z cellulitem, który skutecznie rozbija złogi tłuszczowe. Podczas masażu pestka uwalnia zawarte w niej tłuszcze, które nawilżają skórę oraz zapobiegają pojawianiu się rozstępów. Oznacza to, że pestka awokado przewyższa swoją skutecznością działanie najlepszych aparatów do masażu, a przy tym jest naturalnym produktem.

Previous article
Cellulitowy killer, czyli domowy peeling z kawy
Next article
Gorąca herbata z cytryną dobrym lekiem na przeziębienie?
About the author