Leczenie

Czekolada pozwoli Ci zachować młodość!

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników czekolady. Ten słodki rarytas, rozpływający się w ustach, przypominający beztroskie lata dzieciństwa, młodości, podnoszący poziom endorfin w organizmie, jak się okazuje ma jeszcze wiele zalet. Jedną z nich jest zachowanie młodego, zdrowego wyglądu. Jak wynika z ostatnich badaniach, czekolada, (nie ważne czy biała, mleczna, nadziewana, gorzka), posiada właściwości odmładzające.

Jak podkreślają naukowcy czekolada zawiera wiele cennych związków, substancji ( magnez, cynk, fosfor, wapń, polifenole, witaminy), które wpływają pozytywnie na stan naszego zdrowia i na nasze samopoczucie. Spożywając czekoladę, aż o 20 procent zwiększamy poziom przeciwutleniaczy we krwi. Co zarazem sprawia, że nasza skóra jest nie tylko lepiej dotleniona, ale również i lepiej chroniona przez wolnymi rodnikami. Już od niepamiętnych lat czekolada wykorzystywana jest w salonach piękności, salonach kosmetycznych. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie ona pomaga skutecznie, szybko, a co najważniejsze bezpiecznie zniwelować zmęczenie, apatię i wyczerpanie nerwowe, zaś masło kakaowe, które jest podstawowym składnikiem czekolady posiada właściwości odmładzające i jest skutecznym remedium zapobiegającym powstawaniu zmarszczek.

Nic, więc dziwnego, że uczeni wykorzystali czekoladę do stworzenia nowoczesnego, uniwersalnego produktu, który nie tylko wpłynie na nasze samopoczucie, ale również i podejmie walkę z oznakami starzenia i to bez zbędnych kalorii. Czy tak będzie w rzeczywistości, czy produkt oparty na czekoladzie poradzi sobie z oznakami starzenia? O tym dowiemy się dopiero wtedy, kiedy trafi on na półki sklepów. Kiedy to będzie? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że nastąpi to w niedługim czasie.

Previous article
„Leki” z naszej kuchni
Next article
Strzeż się czerwonego mięsa!
About the author