Leczenie

Czy branża urody jest opłacalna?

Łódzcy właściciele gabinetów kosmetycznych, wizytowali nową siedzibę stowarzyszenia „kosmetyka”, mającego czuwać nad jakością usług związanych z urodą w Łodzi i regionie. Na oficjalnej konferencji prasowej posiadacze gabinetów kosmetycznych rozdali przedstawicielom mediów ich własne stanowisko w tej sprawie. Jak czytam w owym piśmie, łódzkie stowarzyszenie: Gabinety Kosmetyczne nie zgadza się na jakiekolwiek obostrzenia w dziedzinie kosmetyki twarzy i ust. W oświadczeniu jasno i wyraźnie określono jak łódzcy przedsiębiorcy z branży kosmetycznej mają walczyć z tego typu praktykami. Opisywany przez nas problem spowodowały ostatnie rozmowy urzędników miejskiego ratusza i właścicieli hurtowni kosmetycznych mające na celu zmonopolizowanie usług kosmetycznych dla gabinetów oferujących kosmetykę twarzy w tym zabiegów obejmujących usta i twarz.

Większa część społeczeństwa popiera jednak urzędników, po drastycznym przypadku Korneli Jakubiak, która poprzez błąd popełniony w gabinecie kosmetycznym straciła przekazywaną z pokolenia na pokolenia brodawkę, rosnącą na nosie. Tego typu zabiegi nie powinny mieć miejsca w gabinetach kosmetycznych. Jak widzimy lokalny rynek usług kosmetycznych, jest miejscem przepychanek i zatargów, jednak niewiele gabinetów kosmetycznych bierze udział w tym sporze. Wielu właścicieli zrezygnowało z uczestnictwie w proteście gdyż jak mówią kiedyś musza zarabiać. Nikt się nie dziwi takiemu zachowaniu gdyż utrzymanie specjalistów, zajmujących się zagadnieniami body health, kosmetyka paznokci, wizażystek czy operatorów solarium kosztuje. Na szczęście najczarniejszy scenariusz się nie sprawdził, większość salonów kosmetycznych pracowała pełną parą, choć cześć mieszkańców Łodzi zapowiadała bojkot gabinetów o specjalizacji kosmetycznej. Protesty mieszkańców spowodowały jednak zmianę jakości świadczonych usług, kosmetyczki i specjaliści kosmetologowie w regionie postanowili zmienić podejście do klienta, a także rodzaj usług.

W ofercie pojawiły się wreszcie długo oczekiwane zabiegi z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej czy kosmetyki leczniczej . Wprowadzono do gabinetów kosmetycznych wytęsknione zabiegi dla mężczyzn – w tym między innymi depilacja ciała, czy kosmetyka stóp. Dla Pań gabinety kosmetyczne również oferują rewolucyjne rozwiązania, głównie z wykorzystaniem nowych technologii. Zabiegi w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych staną się teraz o wiele bardziej przyjemne, a co najważniejsze perfekcyjnie wykonane. Oferta gabinetów kosmetycznych poszerzyła się również o zabiegi przeciwtrądzikowe typu Green Pill oraz makijaż permanentny. Cała oferta zakładów kosmetycznych, jest teraz ujednolicona co pozwala na porównywanie cen i jakości usług w każdym lokalu usługowym. Wiele salonów kosmetycznych, po tych rewolucyjnych zmianach postanowiło nadal się profesjonalizować a co najważniejsze inwestować w umiejętności swoich pracowników: kosmetyczek, masażystów i fryzjerów.

Previous article
Dbanie o paznokcie
Next article
Czekolada pomocna na grypę
About the author