Leczenie

Dbanie o własną kondycję

Utrzymywanie prawidłowej kondycji organizmu zwłaszcza zimą gdy niemożliwa jest aktywność na świeżym powietrzu jest trudne. Jednak z pomocą przychodzą nam sale treningowe, gimnastyczne i siłownie. Każdy z nas kiedyś odwiedził siłownię, zobaczył jak wygląda, w jaki sprzęt jest wyposażona. Wielu jednak nie miało porównania, nie potrafiło określić bezpośrednio czy ta akurat siłownia jest odpowiednio wyposażona do ćwiczeń czy też nie. Co takiego powinna mieć siłownia aby być dobrym miejscem do ćwiczeń i to nie tylko zimą ale także latem? Duże miasta obfitują w ogromną ilość punktów w których możemy przyjść poćwiczyć, jednak nie wszystkie spełniają odpowiednią rolę. Przede wszystkim sala do ćwiczeń lub siłownia powinna oferować nowoczesny, bezpieczny sprzęt do ćwiczeń, a nad całością ćwiczących powinien czuwać trener. Jako osoba wykształcona, powinna podpowiadać ćwiczącym co powinni w swoich ćwiczeniach zmienić aby efektywniej formowały one ciało, wzmacniały nogi.

Trener może także pomóc nam opracować osobistą strategię pracy na siłowni dla naszego konkretnego przypadku. Obecnie droższe siłownie, znajdujące się w centrum miast, czy też w okolicach kompleksów rekreacyjnych, pływalni, salonów SPA, oferują ćwiczącym wysoki komfort. Nie ma mowy o braku wolnych miejsc, czy też sytuacji w których któraś z maszyn do ćwiczeń jest zajęta lub nieczynna. Właścicielami takich siłowni są najczęściej firmy sieciowe, posiadające klika lub kilkanaście podobnych miejsc do treningu w całej Polsce. Dzięki temu siłownie takie są prowadzone czysto, schludnie i profesjonalnie. Takowe sale gimnastyczne posiadają również pełne zaplecze sanitarne, prysznice, sauny, czy też basen. Często zdarza się, że oprócz ciężkiego treningu siłowego, na sali treningowej możemy również pograć w badmintona czy squasha a po treningu spokojnie wypić kawę w barze przy kompleksie treningowym. Takie centra treningowe znajdują się również w Łodzi, kilka z nich w centrum, pozostałe poza miastem na jego obrzeżach.

Wszystkie posiadają niezwykle dobrze rozbudowane i wyposażone siłownie, kuszące nie tylko zestawami ćwiczeniowymi ale i niskimi cenami. Jak powiedział Marek Protszewski , dyrektor zarządzający jednego z takich kompleksów, większość przyjeżdżających do nas klientów to ludzie zamożni. Oczekują oni, że podczas ćwiczeń na siłownii pozostaną niepokojeni i nikt im nie będzie przeszkadzał. Większość z łódzkich siłowni wyposaża firma Masmasmas z Opola, producent jednego z najnowocześniejszych atlasów – układu maszyn do ćwiczeń. Ćwiczenia siłowe na sali choć mogą nie zastąpić ćwiczeń na świeżym powietrzu, to dzięki obecności wykwalifikowanego trenera oraz urządzeń do ćwiczeń pomogą nam utrzymać kondycję organizmu na odpowiednim poziomie.

Previous article
Dobry lek na przeziębienie
Next article
Dbanie o paznokcie
About the author