Leczenie

Detoksykacja alkoholowa

Odtruwanie po nadużyciu alkoholu

Twierdzenie, że odurzanie się na potęgę alkoholem jest naszym sportem narodowym, można śmiało uznać za przesadzone. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu spośród nas lubi zaglądać do kieliszka, a spośród nich również całkiem liczne grono nie wyobraża sobie wstania od stołu biesiadnego, dopóki jest jeszcze w stanie pić. Tymczasem o zatrucie alkoholem nietrudno i jest to bardzo poważne zagrożenie dla naszego organizmu.
Zwykły kac po przepiciu ma przy tym z zatruciem niewiele wspólnego, gdyż w tym wypadku nie można ot tak go przeżyć, ale potrzebna będzie nierzadko detoksykacja alkoholowa, a tej się domowym sposobem przeprowadzić nie da.
Konieczna jest wizyta w szpitalu i stały nadzór lekarski, gdyż przy toksycznym nadmiarze alkoholu we krwi, zatruty nim człowiek cierpi nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie i bez opieki mógłby sobie lub innym zrobić krzywdę. Zazwyczaj również samo odtrucie, przeprowadzone w specjalistycznej klinice, kończy się pozostaniem na terapii odwykowej.

Previous article
Fizjoterapia zwierząt
Next article
Poradnia psychologiczna Kielce
About the author