Leczenie

Domowe sposoby dbania o urodę

Kobiety korzystają z tego, co mają pod ręką, aby pomóc swojej urodzie i pielęgnacji. Wielką zaletą tego typu dbania o siebie jest na pewno to, że taka kuracja jest niedroga i łatwo dostępna. Poza tym w jednej chwili można wykonywać kilka czynności np. nałożyć maseczkę na twarz i przygotowywać posiłek. Czasu nie ubywa, a urody przybywa . Wybrane zostały te rady, które sprawdzą się na każdej kobiecie. Po miesiącu takiej pielęgnacji można uzyskać zdumiewające rezultaty: błyszczące i zdrowe włosy, jędrniejszą skórę, szybszy porost włosów, oczyszczoną cerę. Wybrane zostały proste sposoby pielęgnacji, dzięki temu może znaleźć na nie czas nawet najbardziej zabiegana osoba.
Ocet

Ten kuchenny składnik sprawdzi się jako płukanka na włosy. Ocet przywraca skórze głowy oraz włosom kwaśny odczyn. Zamyka łuski włosów, dzięki czemu chroni je przed uszkodzeniami. Doskonale pozbywa się resztek szamponów i masek. Sprawia , że włosy są niesamowicie błyszczące i dobrze oczyszczone. Wystarczy do ostatniego spłukiwania dodać pół szklanki octu.
Pokrzywa

Zerwana z podwórka lub kupiona w sklepie – nieistotne. Ważne jest, że ma dobry wpływ na cerę. Leczy trądzik . Można przemywać ją twarz lub pić jeden kubek dziennie. Po dwóch miesiącach picia należy zrobić przerwę, ponieważ pokrzywa wypłukuje witaminę B. Jednakże po jakimś czasie znów można do niej wrócić i cieszyć się piękną skórą. Płukanka z pokrzywy pomoże zmniejszyć przetłuszczanie się włosów.
kawa

Kawa to słynny „pożeracz” cellulitu. Wykonując peeling z tym produktem można natychmiastowo uzyskać gładką skórę. Wielkie znaczenie ma składnik kawy – kofeina. Pobudza ona krążenie w skórze. Wykonując taki zabieg można rozkoszować się pięknym aromatem. Płukanki z kawy są dobre dla ciemnych włosów pozbawionych energii. Kawa lekko je przyciemni. Masowanie skóry głowy fusami poprawia krążenie. Po około miesięcznej kuracji można zauważyć szybszy porost włosów. Dla posiadaczek jasnych włosów poleca się płukanki z rumianku. Rudowłose mogą stosować płukankę z kory dębu.

Previous article
Dzięki kosmetyce i odchudzaniu każdy może być piękny
Next article
Dolegliwości intymne kobiet
About the author