Leczenie

Dziesiąty tydzień ciąży

Dziesiąty tydzień ciąży to czas, kiedy jesteśmy już zazwyczaj poinformowani o zmianie, jaka nastąpiła w naszym ciele. Większość kobiet ma na tym etapie już za sobą zrobienie testu ciążowego, który jest wykonywany w okolicy piątego-siódmego tygodnia ciąży oraz zdecydowana większość ma już potwierdzoną ciążę po wizycie u ginekologa. Ten drugi punkt jest zazwyczaj spełniony również dlatego, że przyszłe mamy w ten sposób starają się zapewnić jeden z podstawowych wymogów, by otrzymać becikowe. To wymaga udania się do lekarza położnika do czasu aż minie 10 tydzień ciąży.

Dziesiąty tydzień ciąży to również czas, kiedy płód rozwija się bardzo dynamicznie. Nadal dotyczy pierwszego trymestru, jednak jest to okres raczej końca niż końcówki tego pierwszego etapu ciąży. Kobieta jeszcze nie czuje ruchów płodu, zazwyczaj ma jeszcze mdłości, jednak są one najczęściej delikatne i pomału ustępują. Choć bywa, że mdłości w ciąży dotyczą nawet kobiet w drugim i trzecim trymestrze.
Dziesiąty tydzień ciąży to także czas, kiedy wiele par decyduje się powiedzieć o swoim odmiennym stanie. Sposobów na przekazanie radosnej informacji jest wiele. Niektórzy wręczają po prostu najbliższym pierwsze zdjęcie maluszka wykonane na badaniu USG, inni przychodzą z uroczymi małymi skarpetkami, jeszcze inni po prostu wznoszą toast i oznajmiają, o tym, że zdarzył się cud.

Jest wiele sposobów, warto rozważyć, co zrobimy, by przekazać innym ważną dla nas informację. Może dziesiąty tydzień ciąży jest na to najlepszą chwilą?

Previous article
Kulturystyka – sztuka i kunszt sportowy
Next article
Czym powinna być dla nas zdrowa żywność
About the author