Leczenie

Emeryt i jego przywileje

Zniżki na kolej, kino, zakupy, darmowy abonament RTV, to tylko niektóre przywileje, jakie przysługują Emerytom. Tak, więc nie przegap okazji i już teraz zapoznaj się ze zniżkami, jakie przysługują Ci ze względu na wiek.

Po pierwsze, tańsze przejazdy. Seniorom przysługują zniżki na tańsze podróżowanie. I tak, w przypadku komunikacji miejskiej emerytom przysługuje pięćdziesięciu procentowa zniżka, a w przypadku osób, które mają ukończone 70 lat przejazd autobusami, tramwajami jest bezpłatny. PKS stosuje liczne upusty 15- 30 procentowe dla osób, które mają ukończone 60 lat. A co z koleją? Otóż kolei wprowadziła dla seniorów kilka upustów. Po pierwsze, 37- procentową zniżkę na przejazd drugą klasą pociągami osobowymi, pospiesznymi, ekspresowymi i TLK. Z owej zniżki skorzystać można jednak tylko dwa razy do roku.

Po drugie, darmowy abonamenty RTV. Z tego przywileju skorzystać mogą wszyscy Ci, którzy mają ukończony 60 rok życia. Ale pod warunkiem, że wysokość ich emerytury jest minimum o połowę mniejsza, aniżeli średnie miesięczne wynagrodzenie w danym roku. Aby móc korzystać z tego dobrodziejstwa należy na poczcie złożyć prawidłowo wypełniony dokument zwany „ rezygnacja z abonamentu”. Nie dotyczy to osób, które mają już ukończony 75 rok życia. Im zwolnienie z płacenia abonamentu przyznawane jest automatycznie.

Po trzecie, zniżki na muzea, galerie, opery, kina i inne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Aby jednak mieć stuprocentową pewność, że dany obiekt posiada upusty dla seniorów warto zasięgnąć opinii w okienku kasy.

Po czwarte rabaty w sieciach handlowych. Promocje na produkty dla seniorów organizowane są cyklicznie i dotyczą zazwyczaj osób po 60 roku życia. Z tego rodzaju przywileju na szczególną uwagę zasługuje Carrefour, który wprowadził do obiektu kartę seniora, dzięki którym seniorzy we wtorek zapłacą 10 procent mniej, aniżeli zazwyczaj.

Oprócz ww. emeryci skorzystać mogą również z ciekawych propozycji banków, opieki medycznej, sanatoriów, biur podróży etc. Tak, więc Drogi emerycie wykorzystaj swoją szansę i skorzystaj z przywilejów, jakie Ci przysługują.

Previous article
Szczepionka przedłużająca życie chorych na raka o kilka miesięcy
Next article
Czy warto jest wstawać godzinę wcześniej?
About the author