Leczenie

„Leki” z naszej kuchni

Lek od bólu głowy, syrop na kaszel, maść rozgrzewająca- to tylko niektóre medykamenty, jakie znaleźć można w domowej apteczce. Jednak czy jest sens „faszerować się” tymi wszystkimi specyfikami skoro w naszej kuchni znaleźć można wiele zdrowych produktów, które szybko zredukują każdy, nawet największy ból. O jakich produktach jest mowa?

Po pierwsze, czosnek. Czosnek, to przyprawa lecznicza, która dzięki swoim właściwościom leczniczym poradzi sobie z każdą infekcją. Najlepiej sprawdza się on w zwalczaniu infekcji uszu. Wystarczy zaaplikować dwie krople olejku czosnkowego do bolącego ucha, a już po kilku dniach można zaobserwować znaczną poprawę. Jak podkreślają naukowcy z Uniwersytetu New Mexico School of Medicine czosnek ma znacznie lepsze właściwości lecznicze, aniżeli produkty dostępne w punktach aptecznych, a wszystko to, dzięki obecności naturalnych składników takich jak – german czy selen, które działają toksycznie na różne bakterie, które wywołują ból.

Drugim produktem są wiśnie. Te popularne letnie owoce, to nie tylko doskonały sposób na deser, ale również i środek leczniczy. Winie zawierają antocyjan – związek, który nie tylko nadaje im czerwoną barwę, ale również działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jak potwierdzają badania przeprowadzone przez naukowców z Michigan State University wiśnie 10- krotnie szybciej i skuteczniej zwalczają ból głowy, aniżeli aspiryna czy ibuprofen.

Kolejnym produktem jest imbir. Korzeń imbiru już od wieków stosowany jest jako remedium na różne dolegliwości – na przeziębienie, na problemy gastryczne, a także na bóle mięśni i stawów. Jak udowodniono naukowo ta przyprawa lecznica nie tylko łagodzi bóle stawów i mięśni, ale również znacznie zmniejsza sztywność i obrzęki.

Nasza kuchnia obfituje jeszcze w wiele innych produktów, przypraw, dzięki którym można w szybki, łatwy, a co najważniejsze bezpieczny sposób zniwelować każdy ból. Dlatego też zanim sięgniemy po medykamenty sprawdźmy czy nie mamy pod ręką jakiegoś naturalnego specyfiku.

Previous article
Codzienne zdrowe odżywianie
Next article
Czekolada pozwoli Ci zachować młodość!
About the author