Leczenie

Rehabilitacja kręgosłupa Kraków

Rehabilitacja kręgosłupa w Krakowie

Schorzenia kręgosłupa to bolączka naszych czasów, gdzie większość osób prowadzi siedzący tryb życia i nie ma czasu na regularne rozciąganie i uprawianie sportów. Oprócz tego często jesteśmy narażeni na kontuzje przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, czy kiedy decydujemy się właśnie na rozpoczęcie uprawiania nowego sportu. Dlatego rehabilitacja kręgosłupa jest często niezbędna.
W dużych miastach takich jak Kraków znalezienie odpowiedniego ośrodka czy centrum fizjoterapii, oferującego rehabilitację, nie stanowi wyzwania. Na czym należy się skupić, kiedy potrzebna jest nam rehabilitacja kręgosłupa Kraków?
Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na miejsce zapewniające szeroki wachlarz metod i możliwości rehabilitacji: metody takie jak fizjoterapia, rehabilitacja ćwiczeniami czy pływaniem, a także metody takie jak TENS, czyli wykorzystanie elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej, albo odciążenie z użyciem trakcji. Ponieważ bóle kręgosłupa mogą mieć także podłoże somatyczne, niektóre miejsca w Krakowie oferują nawet możliwość konsultacji z terapeutą.

Previous article
Leczenie chrapania Warszawa
Next article
Bezdechy nocne leczenie
About the author