Leczenie

You are here: / /

Sposoby na stres

Życie w dzisiejszym społeczeństwie dostarcza wrażeń, które niekoniecznie należą do przyjemnych. Ciągły pośpiech, męcząca praca i wszechobecny hałas są źródłem stresu, który powoli niszczy nas od środka. Ryzyko wystąpienia chorób serca czy układu trawiennego zwiększa się, im bardziej zestresowani jesteśmy, i jak długo jesteśmy pod jego wpływem. Zdenerwować może nas każda sytuacja, dlatego powinniśmy wiedzieć, jak szybko przezwyciężyć stres w każdym miejscu i czasie.

Istnieje wiele metod na walkę ze stresem; my zajmiemy się dziś tymi najczęściej polecanymi.

Pierwszą z nich jest muzyka relaksacyjna. Zauważyliście, co puszczają w głośnikach hipermarkety i stoiska usługowe? To spokojna, stonowana muzyka, która ma za zadanie nas zrelaksować. Właśnie taką powinnaś wgrać na swój odtwarzacz i słuchać jej w domu lub pracy (jeśli masz taką możliwość). Dzięki temu nastroisz swój mózg na spokojną pracę, co pozwoli na wyciszenie skołatanych nerwów. A co, jeśli akurat twoja praca wymaga ciągłej uwagi i nie pozwala na założenie słuchawek?

Znajdź chwilę na parę głębokich oddechów. Dotlenisz w ten sposób organizm i sprawisz, że zacznie pracować wydajniej. Licz przy tym powoli od 1 do 10. Liczy się skupienie! Jeśli masz po pracy trochę wolnego czasu, zacznij uprawiać sporty. Nic tak nie poprawia kondycji i humoru, jak bieganie. Udowodniono naukowo, że biegacze są szczęśliwszymi ludźmi, głównie dzięki temu że podczas intensywnego wysiłku uwalniają się w naszym organizmie substancje odpowiadające za obniżenie poziomu stresu.

Previous article
Łysienie rozlane kobiet
Next article
Aktywna czarna maska do włosów – wzrost i gęstość – Fratti
About the author